Strona główna » Gazownia Czeladź » Gazy techniczne Czeladź

Gazy techniczne Czeladź

Jaki jest cennik gazu technicznego

Ceny gazu technicznego zależne są od paru czynników. Wpływ na cennik ma przede wszystkim rodzaj gazu technicznego oraz to jaką pojemność ma zbiornik, w jakim jest on sprzedawany. Do najbardziej drogich gazów technicznych można w związku z tym zaliczyć między innymi acetylen, hel i argon. Najtańszy jest z kolei tlen techniczny, dwutlenek węgla, azot. Cennik gazów technicznych publikowany jest najczęściej dla dwóch jednostek kilograma i m3.

Charakterystyka gazu technicznego — acetylen

Gaz techniczny acetylen ma lekko wyczuwalny zapach, zaliczany jest on także do gazów łatwopalnych oraz skłonnych do wybuchania po zmieszaniu z powietrzem. Używany jest on głównie w palnikach acetylenowo-tlenowych w trakcie przecinania metali oraz ich spawania. Gaz techniczny acetylen znajduje dodatkowo bardzo duże przeznaczenie w branży chemicznej między innymi do produkcji różnorodnych tworzyw sztucznych..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności