Strona główna » Gazownia Czeladź » Butle gazowe Czeladź

Butle gazowe Czeladź

Czym różnią się butle gazowe turystyczne od standardowych?

Butle gazowe turystyczne od klasycznych butli gazowych do gospodarstwa domowego różnią się głównie swoją wielkością. Najczęściej dostępne są one w wersjach o wadze 2 kg, 3 kg lub 5 kg. Najpopularniejsze z nich to jednak butle turystyczne 5 kg, która mogą być stosowane zarówno do przygotowywania posiłków na kuchenkach turystycznych, jak i zapewniania ciepła domków letniskowych czy kamperów z wykorzystaniem grzejnika zasilanego przez butle z gazem. Najczęściej turystyczne butle gazowe wypełniane są mieszaniną propanu i butanu. Ich mała waga i rozmiar umożliwia z kolei stosowanie ich na wyjazdach.

Jak podłączyć butlę gazową w bezpieczny sposób?

Żeby podłączyć butlę gazową do kuchenki gazowej lub innego urządzenia trzeba najpierw zerwać plombę foliową umieszczoną na zaworze, która zapewnia, że zbiornik jest pełny, a następnie zerwać wykonaną z tworzywa sztucznego zaślepkę. W trakcie wykonywania tego zawór butli powinien być stale zamknięty. Przed zamontowaniem reduktora do zaworu należy także sprawdzić, czy uszczelka umieszczona przy wylocie w butli jest w odpowiednim stanie, w sytuacji, kiedy jest ona przerwana, trzeba się natomiast skontaktować ze sprzedawcą butli. Po zamontowaniu reduktora na zaworze butli z gazem wystarczy już jedynie odkręcić go poprzez pojedynczy obrót we właściwym kierunku..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności