Strona główna » Gazownia Czarnków » Gaz płynny Czarnków

Gaz płynny Czarnków

Podstawowe rodzaje zbiorników na płynne paliwo gazowe

Jeśli w domu wykorzystywane jest ogrzewanie gazem płynnym, konieczny jest montaż na posesji zbiornika, w którym będzie on przechowywany. Podstawowy podział zbiorników na płynne paliwo gazowe można wyróżnić na warianty naziemne oraz wewnętrzne. Zbiornik na gaz płynny zewnętrzny montowany jest na płycie fundamentowej na wysokości niewiele ponad poziom gruntu. Zamontowanie zbiornika zewnętrznego wymaga przestrzegania odpowiedniej odległości od innych elementów na działce. Spośród zalet zbiorników zewnętrznych wyróżnić można ich stosunkowo niską cenę oraz prosty montaż. Zbiornik na płynne paliwo gazowe wewnętrzny to natomiast rozwiązanie droższe natomiast mniej wpływające na otoczenie. Umieszczany jest on bowiem w otworze ziemnym i pokrywany około 60 cm gruntu. Obszar posesji, w której zamontowany jest podziemny zbiornik na płynne paliwo gazowe, może być niemal dowolnie wykorzystywana.

Jak często należy tankować zbiornik na gaz LPG?

Według porad ekspertów najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest tankowanie zbiorników na płynne paliwo gazowe dwa razy do roku. Takie rozwiązanie pozwala bowiem na mniejsze wydatki poprzez wykorzystywanie posezonowych spadków cen gazu płynnego. Żeby zaplanować dwa razy do roku tankowanie gazu płynnego po korzystnych cenach, należy zadbać o właściwą pojemność zbiornika już na etapie jego montowania, która będzie uwzględniać: wielkość budynku, liczbę mieszkańców, liczbę urządzeń zasilanych gazem..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności