Strona główna » Gazownia Czarnków » Butle gazowe Czarnków

Butle gazowe Czarnków

Jak zweryfikować odpowiednio napełnioną butle z gazem?

Poprawnie napełnioną butlę gazową można poznać po paru elementach. Wszystkie z nich muszą w związku z tym mieć tabliczkę znamionową, na której wskazywane są dane dotyczące ciężaru netto butli gazowej, największej ilości znajdującego się w niej gazu i okresu legalizacji zbiornika. Odpowiednio napełniona butla musi być również wyposażone w naklejkę nazywaną Instrukcją bezpieczeństwa, na której wskazywane są dane o znajdującym się w niej gazie, a także firmie odpowiadającej za napełnianie butli gazowej. Oprócz tego wszelkie kupowane butle koniecznie muszą posiadać właściwą zaślepkę umieszczoną na zaworze, która ochrania przed wyciekiem gazu i folię termokurczliwą, która jest swoistego rodzajem plomby zapewniającej, że butla jest pełna.

Dlaczego butle gazowe są przechowywane w klatkach?

Butle gazowe w miejscach ich dystrybucji powinny być przechowywane we właściwy sposób. Ogólnie rzecz biorąc stosowane są więc do tego specjalne klatki na butle gazowe, które produkowane są ze stali nierdzewnej. Pozwalają one z jednej strony chronić pełne butle gazowe przed kradzieżą, z kolei z drugiej umożliwiają składowanie ich w pionie. Ze względów bezpieczeństwa klatka na butle gazowe musi być ustawiona w miejscu zacienionym oraz oddalonym od ciepła..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności