Strona główna » Gazownia Czaplinek » Gaz LPG Czaplinek

Gaz LPG Czaplinek

Czy zamontowanie LPG w samochodzie się opłaca?

Montaż LPG w samochodzie to idealna metoda na zniwelowanie wydatków eksploatacyjnych. Aktualnie pomimo wciąż występujących podwyżek cen paliwa gazowego LPG stale kosztuje on mniej niż benzyna czy olej napędowy o mniej więcej 50%. Wobec tego zamontowanie instalacji LPG w aucie pozwala płacić mniej za paliwo, w szczególności w przypadku kiedy w ciągu miesiąca jest nim pokonywanych sporo kilometrów. Koszt jej zamontowania zwraca się zazwyczaj po około 12 miesiącach.

Czym jest gaz LPG?

Paliwo gazowe LPG to mieszanina gazów ropopochodnych, która ma postać płynną i przechowywana jest najczęściej w specjalistycznych zbiornikach. Dostępny jest on także w formie butli gazowych o wielu pojemnościach lub jako paliwo do zasilania pojazdów. Nazwa LPG jest skrótem od pierwszych liter angielskiego określenia Liquefied Petroleum Gas, a w naszym kraju gaz LPG jest najczęściej mieszaniną propanu i butanu. Charakterystyczną cechą gazu LPG jest to, że pod wpływem ciśnienia wynoszącego od 6 do 25 bar zmienia on swój stan skupienia. Za sprawą tego, jego duże ilości mogą być w prosty sposób przechowywane i transportowane..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności