Strona główna » Gazownia Czaplinek » Gazy techniczne Czaplinek

Gazy techniczne Czaplinek

Jak właściwie transportować gazy techniczne?

Najczęściej przewóz gazów technicznych mogą przeprowadzać jedynie specjalistyczne przedsiębiorstwa, które stosują do tego specjalne samochody wyposażone w wentylację i gazoszczelną przegrodę, która odgradza fotel kierowcy od zbiorników. Stosowany do użytku nieprofesjonalnego gaz techniczny może być jednak transportowany z użyciem aut osobowych. W takim przypadku należy jednak zadbać o to, aby zbiornik z gazem: była transportowana w pozycji pionowej, ochroniona przed przewróceniem się w pojeździe, właściwie zamknięta, dlatego należy przed jej transportem skontrolować zawory. Ponadto nie można dodatkowo przewozić butli z gazem technicznym w bagażnikach.

Jakie wymagane oznaczenia muszą posiadać butle z gazem technicznym?

Odpowiednie oznaczenie butli z gazem technicznym oprócz jej koloru jest niezwykle ważne dla kwestii związanych z bezpieczeństwem ich transportu i stosowania. Każde z nich muszą wobec tego posiadać wybite symbole, które wskazują wytwórcę zbiornika, a także pozwalają zidentyfikować materiał z jakiego są wytworzone. Poza tym na butli stosowanej do przechowywania gazów technicznych nie może też brakować informacji o: masie pustego zbiornika, dopuszczalnym ciśnieniu roboczym, wymogach spełnianych przez nią, terminie legalizacji, dacie wyprodukowania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności