Strona główna » Gazownia Cybinka » Gaz płynny Cybinka

Gaz płynny Cybinka

Czy montaż zbiornika na płynne paliwo gazowe wymaga pozwolenia na budowę?

Podczas montowania zbiornika na płynne paliwo gazowe, którego wielkość nie jest większa niż 7 m3 nie jest wymagane uzyskanie pozwolenia na budowę. Nie znaczny to jednak, że może być on zamontowany bez żadnych formalności. Wymagane jest zgłoszenie takiej inwestycji w Starostwie Powiatowym, z wykorzystaniem odpowiedniego formularza. Wniosek musi zawierać takie elementy jak: projekt techniczny sporządzony przez projektanta i skonsultowany z rzeczoznawcą ds. ochrony przeciwpożarowej, zaświadczenie o prawie do dysponowania działką w celach budowlanych. Brak odmowy pisemnej przez 21 dni jest równoznaczne z tak zwaną milczącą zgodę i umożliwia przeprowadzenie montowania zbiornika na płynne paliwo gazowe.

Jak sprawdzić ilość gazu w zbiorniku na płynne paliwo gazowe?

Wszelkie zbiorniki na płynne paliwo gazowe wyposażone są w odpowiednie poziomowskazy, które pozwalają w łatwy i szybki sposób sprawdzić poziom zatankowania zbiornika wskazany w procentach. Poziomowskaz znajduje się najczęściej na zbiornikach w okolicach zaworu bezpieczeństwa. W wielu sytuacjach wyrażone przez nie wskazania napełnienia zbiornika oznaczone są również czerwonym kolorem od około 20%, który oznacza konieczność złożenia zamówienia na dostawę gazu. W sytuacji, kiedy po zamontowaniu zbiornika jest od przyłączony do systemu telemetrycznego, stan jego zapełnienia można z kolei sprawdzić zdalnie..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności