Strona główna » Gazownia Cieszanów » Gaz płynny Cieszanów

Gaz płynny Cieszanów

Jak może być rozliczany płynne paliwo gazowe ze zbiornika?

W sytuacji zamontowanego zbiornika na gaz płynny, do którego regularnie tankowany jest gaz przez wybranego dostawcę, zazwyczaj można wybrać jeden z dwóch rodzajów płatności. Pierwszy z nich opiera się na opłacaniu całości dostaw gazu płynnego, po zatankowaniu zbiornika. Drugi to z kolei system telemetryczny, który z wykorzystaniem gazomierza zlicza pobór gazu. Na podstawie tych danych następnie co miesiąc przesyłana jest faktura zawierająca jedynie bieżące zużycie paliwa.

Jak dużo gazu powinno być się w zbiorniku na płynne paliwo gazowe?

Poprawne oraz w pełni bezpieczne funkcjonowanie instalacji gazowych zasilanych gazem płynnym ze zbiorników zależy jest od jego właściwego poziomu. W związku z tym zbiornik na płynne paliwo gazowe powinien być zatankowany maksymalnie do 85% nominalnej pojemności, tak by pozostałe 15% stanowiło powietrze. Najmniejsza ilość gazu w zbiorniku nie może natomiast przekraczać poziomu poniżej 25%. W szczególności w miesiącach zimowych, kiedy temperatury na zewnątrz spadają poniżej zera, ponieważ mniej niż 25% płynnego paliwa gazowego w zbiorniku wytraca moc odparowywania i swoje parametry grzewcze..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności