Strona główna » Gazownia Ciechocinek » Dostawcy gazu Ciechocinek

Dostawcy gazu Ciechocinek

Jak wygląda pierwsza zmiana dostawcy gazu?

Zmienienie dostawcy gazu ziemnego po raz pierwszy może być problematyczna, ze względu na brak doświadczenia w tej sprawie. Najważniejsze w jej przypadku jest wobec tego szczegółowe przeanalizowanie obecnych na rynku ofert. Jeśli chodzi o to, jak długo trwa pierwsza zmiana sprzedawcy paliwa gazowego, same formalności związane z tą kwestią zajmują od 3 do 4 tygodni. Czas ten zależy głównie od tego, jak szybko zostanie rozpatrzone przez Operatora Systemu Dystrybucyjnego zgłoszenie o zmianie sprzedawcy paliwa gazowego.

Jak się przygotować do zmienienia sprzedawcy paliwa gazowego?

Chcąc zmienić sprzedawcę gazu ziemnego, przed wybraniem się do jego oddziału obsługi klienta warto właściwie się do tego przygotować. Pracownik sprzedawcy gazu może bowiem poprosić o takie dane jak: zużycie gazu w ostatnich 12 miesiącach, na bazie którego odbiorcy są przypisywani do danych taryf gazowych, termin obowiązywania aktualnej umowy zawartej z dostawcą gazu. Dlatego warto przygotować te dane wcześniej oraz mieć ze sobą dowód tożsamości, niezbędny do zweryfikowania danych osobowych..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności