Strona główna » Gazownia Chorzele » Butle gazowe Chorzele

Butle gazowe Chorzele

Jaki gaz w butli wybrać zimową porą?

W przypadku, gdy butle gazowe mają być stosowane zimą, warto wybrać modele napełniane czystym propanem. Gaz ten wyróżnia się bowiem odparowywaniem w temperaturach wynoszących aż -42 stopnie Celsjusza. Dzięki temu wykorzystywanie go nawet w minusowych temperaturach nie będzie problematyczne. W takich samych warunkach butle gazowe napełniane mieszanką propanu i butanu mogą z kolei nie zasilać urządzeń gazowych w odpowiedni sposób, bo gaz ten przestaje odparowywać już w temperaturze 0,5 oC.

Na jak długo wystarcza butla gazowa?

To na ile wystarcza butla gazowa, zależy od różnych elementów. Wyróżnić spośród nich należy przede wszystkim pojemność butli. Im jest ona większa, tym przez dłuższy czas można z niej w związku z tym korzystać. Poza tym okres wykorzystywania butli gazowej zależy jednocześnie od tego, w jaki sposób jest ona stosowana oraz energochłonności urządzeń zasilanych z jej użyciem. Standardowe butle gazowe 11 kg, używane w kuchenkach gazowych w domach wystarczają najczęściej na około 30 dni gotowania z zastosowaniem gazu umieszczonego w nich..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności