Strona główna » Gazownia Chodecz » Butle gazowe Chodecz

Butle gazowe Chodecz

Jak dużo znajduje się w butlach gazowych?

Butle gazowe można podzielić na kilka wariantów pod względem ich wagi, a tym samym zawartości gazu, którym są zatankowane. W związku z tym to ile mieszaniny propanu i butanu mieści się w butlach gazowych, jest zależne od ich wagi, a ich pojemność wodna wynosi około: dla butli gazowych o wadze 2 kg – 4,8 litra, dla butli gazowych o wadze 3 kg – 7,2 litra, dla butli gazowych o wadze 5 kg – 12,3 litra, dla butli gazowych o wadze 11 kg – 27,2 litra, dla butli gazowych o wadze 33 kg – 79 litrów.

Jak sprawdzić poprawnie napełnioną butle z gazem?

Odpowiednio napełnioną butlę gazową można rozpoznać po kilku kwestiach. Wszystkie z nich muszą w związku z tym mieć tabliczkę znamionową, na jakiej zapisywane są informacje donoszące się do masy pustej butli gazowej, największej ilości znajdującego się w niej gazu oraz terminu legalizacji zbiornika. Właściwie napełniona butla musi być zarazem opatrzona naklejką nazywaną Instrukcją bezpieczeństwa, na której umieszczane są informacje o znajdującym się w niej gazie, a także firmie odpowiadającej za napełnianie butli gazowej. Dodatkowo wszelkie zakupowane butle obowiązkowo muszą mieć właściwą zaślepkę umieszczoną na zaworze, która ma za zadanie chronić przed wyciekiem gazu oraz folię termokurczliwą, która jest swoistego rodzajem plomby gwarantującej, że butla jest pełna..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności