Strona główna » Gazownia Chociwel » Gaz płynny Chociwel

Gaz płynny Chociwel

Czy zamontowanie zbiornika na gaz płynny wymaga pozwolenia na budowę?

W przypadku montowania zbiornika na płynne paliwo gazowe, którego pojemność nie przekracza 7 m3 nie jest konieczne uzyskanie pozwolenia na budowę. Nie oznacza to jednak, że może być on zamontowany bez żadnych formalności. Niezbędne jest zgłoszenie takiej inwestycji w Starostwie Powiatowym, za pomocą odpowiedniego formularza. Dokument powinien zawierać takie dokumenty jak: projekt techniczny wykonany przez projektanta oraz skonsultowany z rzeczoznawcą ds. ochrony przeciwpożarowej, zaświadczenie o prawie do dysponowania działką w celach budowlanych. Brak odpowiedzi pisemnej w ciągu 21 dni oznacza tak zwaną milczącą zgodę i umożliwia rozpoczęcie montażu zbiornika na gaz płynny.

Ile trzeba zapłacić za zamontowanie zbiornika na gaz płynny?

Montaż zbiornika na płynne paliwo gazowe to inwestycja, na którą składa się wiele różnych kosztów. Podstawowy z nich to cena zakupu zbiornika na płynne paliwo gazowe, która jest równa w przypadku modelu o pojemności 2700 litrów około 7000 zł. Oprócz tego do kosztów zakupu zbiornika na gaz płynny należy również doliczyć między innymi: transport zbiornika, wykonanie projektu instalacji gazowej zewnętrznej i wewnętrznej, wykonanie płyty fundamentowej, zamontowanie zbiornika wraz z jego sprawdzeniem, wykonanie instalacji uziemiającej, wykonanie dokumentacji niezbędnej do wykonania odbioru przez Urząd Dozoru Technicznego. Łączny koszt zamontowania zbiornika na płynne paliwo gazowe wynosi wobec tego około 16 000 złotych. Tańszą opcją jest z kolei wybranie wydzierżawienia zbiornika na płynne paliwo gazowe, którą oferuje wielu jego sprzedawców..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności