Strona główna » Gazownia Chociwel » Butle gazowe Chociwel

Butle gazowe Chociwel

Jaki rodzaju gazu w butli wybrać podczas zimy?

W sytuacji, kiedy butle gazowe mają być wykorzystywane zimą, najlepiej wybrać modele zatankowane czystym propanem. Gaz ten wyróżnia się bowiem odparowywaniem w temperaturach dochodzących do aż -42 oC. Za sprawą tego używanie go nawet w minusowych temperaturach nie będzie problemem. W identycznych warunkach butle gazowe wypełnione mieszanką propanu i butanu mogą natomiast nie zasilać urządzeń gazowych w odpowiedni sposób, gdyż gaz ten przestaje odparowywać już w temperaturze 0,5 stopni Celsjusza.

Na jak długo wystarcza butla gazowa?

To na ile wystarcza butla gazowa, zależy od wielu kwestii. Wymienić spośród nich można przede wszystkim pojemność butli. Im jest ona większa, tym dłużej można z niej w związku z tym korzystać. Oprócz tego czas użytkowania butli gazowej uzależniony jest także od tego, w jakim celu jest ona stosowana oraz energochłonności sprzętów zasilanych z jej zastosowaniem. Standardowe butle gazowe 11 kg, stosowane w kuchenkach gazowych w domach wystarczają zazwyczaj na mniej więcej 30 dni przygotowywania posiłków z wykorzystaniem gazu znajdującego się w nich..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności