Strona główna » Gazownia Chełmża » Gaz płynny Chełmża

Gaz płynny Chełmża

Jaka jest wydajność grzewcza płynnego paliwa gazowego?

Gaz płynny LPG zaliczany jest do jednych z lepszych paliw opałowych. Jego wartość opałowa równa się około od 45 do 46 MJ/kg, czyli 25 MJ/l. W związku z tym w ciągu godziny ze spalania 1 kilograma płynnego paliwa gazowego można wytworzyć 13 kWh energii cieplnej. Kwestia ta sprawia więc, że jest on coraz częściej stosowany do ogrzewania domów za pomocą klasycznych lub kondensacyjnych kotłów centralnego ogrzewania i podgrzewania ciepłej wody użytkowej.

Czym jest dzierżawa zbiornika na gaz płynny?

Jedną z dwóch opcji zamontowania zbiornika na płynne paliwo gazowe jest jego dzierżawa od dostawcy gazu. W takiej sytuacji zbiornik jest zazwyczaj przywożony i montowany w określonym miejscu przez wybraną firmę. Koszty wykorzystywania zbiornika to natomiast koszty dzierżawy i napełniania. Należy jednak wiedzieć, że przy wybraniu dzierżawy zbiornika na gaz należy liczyć się z wyższą ceną paliwa oraz brakiem możliwości wybrania sprzedawcy przez cały czas obowiązywania umowy podpisywanej zazwyczaj na okres od 3 do 10 lat. Zaletą korzystania z dzierżawionego zbiornika na płynne paliwo gazowe LPG jest natomiast to, że wszystkie jego badania oraz naprawy awarii są realizowane na koszt firmy..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności