Strona główna » Gazownia Chełm » Butle gazowe Chełm

Butle gazowe Chełm

Do czego mogą być wykorzystywane butle gazowe?

Choć butle gazowe są kojarzone przede wszystkim z wykorzystywaniem w kuchenkach gazowych w gospodarstwach domowych, sprzedawany w nich gaz może być używany na wiele różnorodnych sposobów. Butle gazowe 11 kg to butle idealnie sprawdzające się dodatkowo w ogrzewaczach gazowych i grillach, używane są one również do zasilania wózków widłowych lub spawania metalu. Za ich pomocą zasilane są również grzejniki na butle gazowe i nagrzewnice i parasole.

Jaki gaz znajduje się w butlach gazowych do domu?

Butle gazowe do gospodarstwa domowego tankowane są dwoma odmianami gazu. Pierwszy z nich to mieszanka propanu i butanu, który jest gazem bezbarwnym o wyróżniającym go doskonale odczuwalnym zapachu. Ma on temperaturę wrzenia od -45 stopni Celsjusza do -0,5 oC. Kolejny z nich to natomiast czysty propan, który bardzo dobrze sprawdza się w sytuacji stosowania butli gazowej w wynoszących poniżej 0 temperaturach. Jeśli chodzi z kolei o cenę butli 11 kg, wersje napełnione mieszaniną propanu i butanu są nieco tańsze od wersji napełnionych wyłącznie propanem..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności