Strona główna » Gazownia Cedynia » Gaz płynny Cedynia

Gaz płynny Cedynia

Jak powinno odbywać się tankowanie zbiornika na gaz płynny?

W trakcie tankowania zbiornika na gaz płynny sprzedawca zobowiązany jest koniecznie do zadbania o bezpieczeństwo własne oraz otoczenia. Dostawca gazu powinien w związku z tym w odpowiedni sposób zabezpieczyć teren zarówno wokół cysterny, jak i zbiornika. Przed rozpoczęciem tankowania powinien również sprawdzić plomby na zaworze i skontrolować stan zbiornika. Przed rozpoczęciem tankowania konieczne jest także podłączenie uziemienia. Po przeprowadzeniu tankowania szczelność zbiornika musi być ponownie sprawdzona, a jego zawór właściwie zaplombowany.

Jak dużo gazu powinno być się w zbiorniku na płynne paliwo gazowe?

Odpowiednie oraz całkowicie bezpieczne funkcjonowanie instalacji gazowych zasilanych płynnym paliwem gazowym ze zbiorników zależy jest od jego właściwego poziomu. Wobec tego zbiornik na gaz płynny powinien być zatankowany co najwyżej do 85% własnej pojemności, tak aby pozostawione 15% stanowiło powietrze. Minimalna ilość gazu w zbiorniku nie powinna natomiast być niższa niż 25%. W szczególności w okresach zimowych, kiedy temperatury na zewnątrz spadają poniżej zera, ponieważ mniej niż 25% płynnego paliwa gazowego w zbiorniku traci zdolność odparowywania i swoje parametry grzewcze..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności