Strona główna » Gazownia Bytów » Gaz płynny Bytów

Gaz płynny Bytów

Jaka jest wydajność grzewcza płynnego paliwa gazowego?

Gaz płynny LPG zaliczany jest do jednych z lepszych paliw opałowych. Jego wartość opałowa równa się około od 45 do 46 MJ/kg, czyli 25 MJ/l. Wobec tego w czasie godziny ze spalania 1 kilograma płynnego paliwa gazowego można zyskać 13 kWh energii cieplnej. Wartość ta sprawia więc, że jest on powszechnie wykorzystywany do ogrzewania domów za pomocą tradycyjnych lub kondensacyjnych kotłów centralnego ogrzewania i podgrzewania ciepłej wody użytkowej.

Jak wybrać dostawcę gazu płynnego LPG?

Właściciele gospodarstw domowych lub firm posiadający zamontowane swoje zbiorniki na gaz płynny mogą korzystać z nieograniczonej możliwości wybierania sprzedawcy płynnego paliwa gazowego. W trakcie jego wyboru należy natomiast zwrócić uwagę nie tylko na cenę paliwa, ale także wiarygodność dostawcy. Powinien on posiadać ważną koncesję na sprzedaż paliw. Dodatkowo ważna jest także jakość sprzedawanego gazu płynnego. To od niej zależy bowiem właściwie działanie całej instalacji ogrzewania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności