Strona główna » Gazownia Bytom » Gaz LPG Bytom

Gaz LPG Bytom

Co to jest gaz LPG?

Paliwo gazowe LPG to mieszanina gazów ropopochodnych, która ma postać płynną i przechowywana jest najczęściej w specjalnych zbiornikach. Oferowany jest on również w formie butli gazowych o różnych pojemnościach lub jako paliwo do napędzania aut. Określenie LPG jest akronimem angielskiego określenia Liquefied Petroleum Gas, a w naszym kraju gaz LPG jest zazwyczaj mieszaniną propanu i butanu. Główną cechą gazu LPG jest to, że pod wpływem działania ciśnienia o wartości od 6 do 25 bar zmienia on swój stan skupienia. Dzięki temu jego duże ilości mogą być w bezproblemowy sposób magazynowane i transportowane.

Ile trzeba zapłacić za zamontowanie LPG w aucie?

Montaż instalacji LPG w samochodzie umożliwia oszczędzać na paliwie nawet kilkaset złotych w ciągu miesiąca. Żeby skorzystać z takiej opcji, należy jednak najpierw zamontować specjalną instalację LPG. Koszt zamontowania instalacji LPG w samochodzie uzależnione jest od kilku elementów. Zaliczyć do nich można między innymi: typ silnika w aucie, rodzaj generacji instalacji LPG do samochodów, których jest 6, a ich koszt waha się od 1500 złotych do 10 000 złotych, producent instalacji gazowej LPG. Montaż instalacji LPG w samochodzie oprócz kosztów samego montażu wiążę się także z innymi kosztami takimi jak serwis oraz dodatkowa opłata podczas badania technicznego samochodu..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności