Strona główna » Gazownia Bytom » Gazy techniczne Bytom

Gazy techniczne Bytom

Co to jest gaz techniczny?

Gazy techniczne to gazy czy też ich mieszanki, które w ciekłym stanie skupienia sprzedawane są zazwyczaj w odpowiednich butlach. Stosowane są one do różnych procesów przemysłowych. Gazy techniczne używane są również w medycynie, branży spożywczej, w trakcie eksperymentów naukowych. Wielu z nas spotyka się z nimi prawie każdego dnia, nie będąc tego świadomym. Gazy techniczne oferowane są w związku z tym przez wiele różnorodnych firm w Polsce.

Klasy czystości gazów technicznych

Gazy techniczne są dostępne na rynku w wariantach o różnej klasie czystości. Do jej wskazania stosowane są z kolei procenty objętościowe albo notacje punktowe. Klasy czystości gazu są wobec tego oznaczane z wykorzystaniem dwóch cyfr oddzielonych kropką. Pierwsza z nich wskazuje liczbę dziewiątek, a druga to ostatnia z cyfr wartości procentowej. Obecnie wykorzystuje sześć różnych klas czystości gazu. W związku z tym: klasa 5.0 określa gazy techniczne o czystości wynoszącej 99,999%, klasa 4.0 określa gazy techniczne o czystości wynoszącej 99,99%, klasa 3.0 wskazuje gazy techniczne o czystości wynoszącej 99,9%, klasa 2.7 określa gazy techniczne o czystości wynoszącej 99,7%, klasa 2.0 określa gazy techniczne o najniższej czystości wynoszącej 99,9%.

Gazy techniczne Bytom. Gaz techniczny lista dostawców:

LPNazwaAdresE-mailTelefonGodziny otwarcia
1 BUT-GAZ Sp. z o.o. Łagiewnicka 34, Bytom 32 281 34 41Pon – Pt: 7.00 do 15.00

Sobota 7.00 do 13.00

2 Remgaz sj. Olszewski i Kaśków Świętej Elżbiety 6, 41-905 Bytom 32 289 13 59Pon – Pt: 7.00 do 15.00
Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności