Strona główna » Gazownia Bytom » Gaz płynny Bytom

Gaz płynny Bytom

Czym jest płynne paliwo gazowe LPG?

Gaz płynny LPG, którego nazwa wywodzi się od angielskiego sformułowania Liquefied Petroleum Gas jest skroploną, płynną formą mieszanki propanu i butanu lub wyłącznie propanu. Jego skład chemiczny jest natomiast przybliżony do gazu ziemnego. Za sprawą tego wyróżnia się on dużą uniwersalnością zastosowania. Gaz płynny propan-butan może być wykorzystywany wobec tego na przykład do ogrzewania budynków, napędzania pojazdów (auto gaz), procesów w branży przemysłowej. Gaz płynny LPG swoją płynną formę przyjmuje pod niskim ciśnieniem, w związku z tym może być on przechowywany w dużych ilościach z zastosowaniem niewielkich zbiorników lub butli.

Ile gazu należy tankować do zbiorników na gaz płynny?

W trakcie napełniania zbiornika na gaz płynny, objętość paliwa nie może być większa niż 85% pojemności zbiornika. 15% wolnej przestrzeni w zbiorniku gwarantuje poduszkę powietrzną, która w sytuacji zmieniania się objętości płynnego paliwa gazowego spowodowanego poprzez zmiany temperatury nie będzie miała wpływu na funkcjonowanie całej instalacji gazowej. W związku z tym najczęściej używane zbiorniki o pojemności 2700 litra najlepiej, aby były tankowane co najwyżej 2300 litrami gazu..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności