Strona główna » Gazownia Bytom » Dostawcy gazu Bytom

Dostawcy gazu Bytom

Od czego zależy cena gazu ziemnego?

Wielkość rachunków za paliwo gazowe zależy od kilku różnych czynników. Najważniejsze z nich to ilość zużycia gazu ziemnego w wyznaczonym okresie rozliczeniowym oraz grupa taryfowa, do jakiej przedzielony jest klient przez sprzedawcę paliwa gazowego. W związku z tym najwyższe faktury za gaz płacą właściciele gospodarstw domowych, którzy używają go do ogrzewania budynku, z kolei najniższe stosujący go do gotowania na kuchenkach. Poza tym warto również wspomnieć, że finalna cena gazu uzależniona jest również od innych opłat obowiązujących u określonego sprzedawcy paliwa gazowego. Wyróżnić wśród nich można na przykład opłaty taryfowe opłatę abonamentową za sprzedaż gazu oraz opłaty handlowe.

Jak zmienić dostawcę paliwa gazowego w 4 prostych krokach?

Chcąc zmienić dostawcę paliwa gazowego, wystarczą wyłącznie 4 proste kroki. Pierwszy z nich polega na znalezieniu właściwej oferty nowego dostawcy, która będzie atrakcyjna zarówno pod względem ceny zakupu gazu ziemnego, jak i pozostałych elementów zawartej umowy. Później wystarczy zawrzeć umowę z nowym sprzedawcą gazu oraz zadbać o jego upoważnienie, za sprawą którego będzie on mógł wymówić umowę z poprzednim sprzedawcą oraz załatwić wszelkie formalności. Trzeci krok to wypowiedzenie poprzedniej umowy i powiadomienie o tym OSD gazu ziemnego. Cały proces zakańcza się natomiast uregulowaniem należności z poprzednią firmą i zapłaceniem rachunków, a kolejne faktury będą już wystawiane przez nowego sprzedawcę gazu..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności