Strona główna » Gazownia Bytom

Gazownia Bytom

Zgłoszenie zmiany sprzedawcy paliwa gazowego

Domy i firmy podłączone do sieci dystrybucyjnej Polskiej Spółki Gazownictwa, określani także jako odbiorcy mają możliwość zmienić sprzedawcę gazu. W takim przypadku nie ponoszą oni żadnych opłat, a sam proces zmiany dostawcy zajmuje około 21 dni. Zmiana dostawcy paliwa gazowego wymaga złożenia do OSD odpowiedniego wniosku PZD (zgłoszenia zmiany sprzedawcy gazu) na przykład w biurze obsługi klienta gazowani, który jest później rozpatrywany przez nią. Wzór druku dostępny jest z kolei na stronie gazowni.

Jak zbadać jakość gazu?

Każdy klient gazowni może w przypadku podejrzenia, że dostarczany do jego domu gaz ma nieodpowiednią jakość zlecić jego badanie. W takiej sytuacji odbiorca musi samodzielnie wybrać laboratorium do przeprowadzenia badania i opłacić je. Jeśli jednak jakość gazu ziemnego jest nieodpowiednia, koszt badania ponoszony jest przez gazownie i można ubiegać się od niej o odszkodowanie za brak dotrzymania ustaleń zawartej umowy.

Gazownie w innych miastach

Polska Spółka Gazownictwa Bytom

Kontakt PSG Bytom

41-902 Bytom
ul. Korfantego 30
tel./faks 32 281 29 00

rejon-bytom

 

Placówka oddziału głównego PSG w Bytomiu:

Polska Spółka Gazownictwa Tarnowskie Góry

Kontakt PSG Tarnowskie Góry

42-600 Tarnowskie Góry
ul. Nakielska 49
tel./faks 32 285 32 17
tel. 32 285 56 08

rejon-tarnowskie-gory

 

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności