Strona główna » Gazownia Bytom Odrzański » Gaz płynny Bytom Odrzański

Gaz płynny Bytom Odrzański

Czy ogrzewanie na płynne paliwo gazowe jest opłacalne?

Pomimo tego, że koszty gazu płynnego wciąż wzrastają ogrzewanie domów oraz firm z zastosowaniem tego paliwa wciąż jest o wiele opłacalniejsze od, między innymi ogrzewania olejem opałowym. Wybór płynnego gazu do ogrzewania domów umożliwia wobec tego zaoszczędzić nawet do 30% w sytuacji długofalowych inwestycji. Oprócz tego płynne paliwo gazowe zaliczany jest do paliw ekologicznych, które nie wytwarzają sadzy, a w związku z tym, umożliwiają zmniejszyć konieczność oczyszczania przewodów kominowych czy urządzeń grzewczych. Ogrzewanie domu lub przedsiębiorstwa płynnym paliwem gazowym nie wymaga również posiadania odpowiedniej kotłowni.

Jakie są plusy ogrzewania domu gazem płynnym?

Ogrzewanie gazowe według danych GUS stosowane jest w ponad 62% gospodarstw domowych. W wielu przypadkach paliwo gazowe dostarczane jest do niego natomiast ze specjalnych zbiorników, które mogą być wydzierżawione lub zamontowane samodzielnie. Do głównych plusów takiego ogrzewania zaliczyć można między innymi: wysoką efektywność grzewczą, zwłaszcza w przypadku zastosowania kotłów gazowych kondensacyjnych, niewielką awaryjność instalacji, samoobsługowość, niemal całkowity brak wpływu na środowisko naturalne..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności