Strona główna » Gazownia Byczyna » Butle gazowe Byczyna

Butle gazowe Byczyna

Jak przewozić butle gazowe?

Planując zakup butli gazowej należy zwrócić uwagę też o jej bezpieczny przewóz w odpowiedni sposób. W związku z tym butle gazowe do gospodarstwa domowego i turystyczne powinny być transportowane jedynie pionowo, zaworem skierowanym w górę. Sam zbiornik musi być z kolei chroniony przed przemieszczaniem się po wnętrzu auta. Nie wolno z kolei transportować butli gazowych w bagażnikach, gdyż podatne są one w nich na samoistne przemieszczanie się. Napełnione butle po przetransportowaniu muszą być przechowywane w suchym, pozbawionym bezpośredniego działania promieni słonecznych pomieszczeniu, w pionie.

Na jak długo wystarcza butla gazowa?

To na jak długo wystarcza butla gazowa, zależy od różnorodnych czynników. Wyróżnić wśród nich można przede wszystkim wielkość butli. Im jest ona większa, tym przez dłuższy czas można z niej wobec tego korzystać. Dodatkowo okres stosowania butli gazowej uzależniony jest także od tego, jak jest ona wykorzystywana oraz energochłonności sprzętów zasilanych z jej wykorzystaniem. Standardowe butle gazowe 11 kg, stosowane w kuchenkach gazowych w domach wystarczają zazwyczaj na mniej więcej 30 dni przygotowywania posiłków z wykorzystaniem gazu znajdującego się w nich..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności