Strona główna » Gazownia Brzozów » Dostawcy gazu Brzozów

Dostawcy gazu Brzozów

Czym różni się dostawca gazu ziemnego od dystrybutora?

W naszym kraju usługi dystrybucji oraz sprzedaży gazu ziemnego mogą być wykonywane przez dwie odrębne firmy. Wymaga to jedynie podpisania dwóch odrębnych umów z różnorodnymi firmami. Wobec tego w przypadku gazu ziemnego wyróżnić można dystrybutora, którym jest w Polsce wyłącznie Polska Spółka Gazownictwa będąca częścią spółki Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA. Dystrybutor paliwa gazowego określany również jako Operator Systemu Dystrybucyjnego odpowiada za realizację przyłączy gazowych, dbanie o jakość i sprawność infrastruktury przesyłowej oraz jej naprawy. W odróżnieniu od sprzedawcy paliwa gazowego OSD nie może być zmieniony. Jest on na stałe przydzielany do określonego regionu. Natomiast dostawca paliwa gazowego to firma, którą można wybrać osobiście, realizująca usługi sprzedaży gazu kupowanego po cenach hurtowych od producentów.

Na czym opiera się stała gwarancja ceny oferowana przez dostawców paliwa gazowego?

Obecnie coraz więcej dostawców gazu ziemnego zapewnia dla swoich klientów gwarancję ceny gazu. Rozwiązanie to jest niezwykle korzystne, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę stale rosnące ceny gazu ziemnego na przestrzeni ostatnich miesięcy, ponieważ gwarancja ceny opiera się na zapewnieniu, że cena zakupu paliwa gazowego od dostawcy będzie niezmienna przez cały okres obowiązywania podpisanej z nim umowy. Takiego typu rozwiązanie dostępne jest nie tylko dla gospodarstw domowych, ale także firm oraz rolników..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności