Strona główna » Gazownia Brzostek » Gaz płynny Brzostek

Gaz płynny Brzostek

Czy montaż zbiornika na płynne paliwo gazowe wymaga pozwolenia na budowę?

Podczas montażu zbiornika na płynne paliwo gazowe, którego wielkość nie przekracza 7 m3 nie jest wymagane uzyskanie pozwolenia na budowę. Nie oznacza to natomiast, że może być on montowany bez żadnych formalności. Konieczne jest zgłoszenie takiej inwestycji w Starostwie Powiatowym, za pomocą właściwego formularza. Dokument musi posiadać takie dokumenty jak: projekt techniczny wykonany przez projektanta i skonsultowany z rzeczoznawcą do spraw ochrony ppoż., zaświadczenie o prawie do dysponowania działką w celach budowlanych. Brak odmowy pisemnej w ciągu 21 dni jest równoznaczne z tak zwaną milczącą zgodę i pozwala przeprowadzenie montażu zbiornika na gaz płynny.

Jak sprawdzić ilość gazu w zbiorniku na płynne paliwo gazowe?

Wszystkie zbiorniki na gaz płynny wyposażone są w odpowiednie poziomowskazy, które umożliwiają w łatwy i szybki sposób skontrolować poziom zatankowania zbiornika wyrażony w procentach. Poziomowskaz zlokalizowany jest najczęściej na zbiornikach w pobliżu zaworu bezpieczeństwa. W wielu przypadkach wyrażone przez nie wskazania napełnienia zbiornika oznaczone są także czerwonym kolorem od mniej więcej 20%, który oznacza konieczność zamówienia na dostawę gazu. W przypadku, gdy po zamontowaniu zbiornika jest od przyłączony do systemu telemetrycznego, stan jego zapełnienia można z kolei skontrolować zdalnie..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności