Strona główna » Gazownia Brzeszcze » Butle gazowe Brzeszcze

Butle gazowe Brzeszcze

W jaki sposób rozpoznać właściwie napełnioną butle z gazem?

Poprawnie napełnioną butlę gazową można rozpoznać po paru kwestiach. Wszystkie z nich muszą w związku z tym mieć tabliczkę znamionową, na której umieszczone są dane dotyczące masy netto butli gazowej, maksymalnej ilości umieszczanego w niej gazu i okresu legalizacji zbiornika. Poprawnie napełniona butla powinna być zarazem opatrzona naklejką nazywaną Instrukcją bezpieczeństwa, na której wskazywane są informacje o znajdującym się w niej gazie, a także firmie odpowiedzialnej za tankowanie butli gazowej. Ponadto wszelkie zakupowane butle bezapelacyjne muszą mieć właściwą zaślepkę montowaną na zaworze, która ma za zadanie chronić przed wyciekiem gazu oraz folię termokurczliwą, która pełni funkcję plomby zapewniającej, że butla jest pełna.

Czemu butle gazowe są przechowywane w klatkach?

Butle gazowe w miejscach ich dystrybucji powinny być przechowywane we właściwy sposób. Ogólnie rzecz biorąc stosowane są więc w tym celu odpowiednie klatki na butle gazowe, które wykonywane są ze stali nierdzewnej. Gwarantują one z jednej strony ochronić pełne butle gazowe przed kradzieżą, z kolei z drugiej gwarantują składowanie ich w pionowej pozycji. Ze względów bezpieczeństwa klatka na butle gazowe musi być umiejscowiona w miejscu zacienionym i oddalonym od źródła ciepła..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności