Strona główna » Gazownia Brześć Kujawski » Gaz LPG Brześć Kujawski

Gaz LPG Brześć Kujawski

W jaki sposób tankować butle LPG?

W trakcie tankowania butli LPG trzeba głównie zwrócić uwagę na bezpieczeństwo. W pobliżu nie mogą wobec tego znajdować się żadne źródła ognia. Poprawne tankowanie gazu LPG polega natomiast na tankowaniu zbiornika wyłącznie do 85% jego pojemności. Pozostała przestrzeń zagwarantuje miejsce dla gazu, który w wyniku zmieniających się temperatur może zmieniać swoją objętość. Po przeprowadzeniu tankowania zbiornika należy także sprawdzić, czy jest on w pełni szczelny.

Jaka jest cena gazu LPG?

Aktualne podwyżki cen gazu spowodowane niestabilną sytuacją gospodarczą na świecie nie ominęły również paliwa gazowego LPG. Cena gazu LPG w 2022 roku wzrosła z mniej więcej 2 zł za litr do 3,50 zł za litr. Zdaniem różnych ekspertów to jednak nie koniec wzrostów cen dla osób ogrzewających swoje gospodarstwa domowe z zastosowaniem paliwa gazowego LPG. Ceny paliwa gazowego LPG nie są kontrolowane przez URE. Wobec tego na to, oddziaływanie na to, jak one się kształtują, ma jedynie rynek. Metodą na mniejsze koszty podczas zakupów paliwa gazowego LPG jest między innymi kupowanie go poza okresem grzewczym, kiedy jego cenniki są mniejsze..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności