Strona główna » Gazownia Brwinów » Gaz płynny Brwinów

Gaz płynny Brwinów

Ile wynosi wydajność grzewcza gazu płynnego?

Gaz płynny LPG zaliczany jest do jednych z lepszych paliw opałowych. Jego wartość grzewcza równa się mniej więcej od 45 do 46 MJ/kg, czyli 25 MJ/l. Wobec tego w ciągu godziny ze spalania 1 kilograma płynnego paliwa gazowego można wytworzyć 13 kWh ciepła. Kwestia ta sprawia więc, że jest on coraz częściej stosowany do ogrzewania lokali za pomocą tradycyjnych lub kondensacyjnych kotłów centralnego ogrzewania i przygotowywania ciepłej wody użytkowej.

Na czym polega dzierżawa zbiornika na gaz płynny?

Jedną z dwóch możliwości zamontowania zbiornika na gaz płynny jest jego wydzierżawienie od sprzedawcy gazu. W takim przypadku zbiornik jest najczęściej dostarczany oraz montowany w określonym miejscu przez wybraną firmę. Koszty użytkowania zbiornika to natomiast cena dzierżawy i napełniania. Należy jednak wiedzieć, że przy wyborze dzierżawy zbiornika na gaz należy liczyć się z wyższą ceną paliwa oraz brakiem możliwości wybrania dostawcy przez całkowity okres trwania umowy zawieranej najczęściej na czas od 3 do 10 lat. Zaletą korzystania z dzierżawionego zbiornika na gaz płynny LPG jest z kolei to, że wszystkie jego badania i naprawy usterek są realizowane na koszt przedsiębiorstwa..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności