Strona główna » Gazownia Brańsk » Dostawcy gazu Brańsk

Dostawcy gazu Brańsk

Na czym opiera się prognozowane rozliczanie dostaw paliwa gazowego?

Sprzedawcy gazu oferują dla swoich klientów różne metody rozliczeń należności za sprzedane medium. Jedną z nich jest w związku z tym rozliczenie prognozowane, które jest najpopularniejszą formą rozliczeń. Polega ono na prognozach związanych ze zużyciem gazu w danym czasie oraz wystawiania na tej bazie rachunków. Jeśli rzeczywiste zużycie paliwa gazowego jest wyższe, konieczne jest wykonanie dopłaty. Natomiast w sytuacji mniejszego rzeczywistego poboru gazu ziemnego, niż w przewidywaniach, powstaje nadpłata, którą można przenieść na poczet przyszłych rachunków lub wypłacić za pomocą odpowiedniego wniosku.

Od czego uzależniona jest cena paliwa gazowego?

Wysokość rachunków za gaz uzależniona jest od kilku różnych kwestii. Podstawowe z nich to ilość zużycia gazu ziemnego w określonym okresie rozliczeniowym oraz grupa taryfowa, do jakiej przedzielony jest klient przez dostawcę gazu. Wobec tego największe faktury za paliwo gazowe płacą właściciele domów, którzy stosują go do ogrzewania budynku, z kolei najniższe wykorzystujący go do gotowania na kuchenkach. Oprócz tego warto również wspomnieć, że finalna cena paliwa gazowego uzależniona jest także od innych opłat występujących u określonego sprzedawcy gazu. Zaliczyć do nich można między innymi opłaty taryfowe opłatę abonamentową za sprzedaż paliwa gazowego oraz opłaty handlowe..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności