Strona główna » Gazownia Borne Sulinowo » Gaz płynny Borne Sulinowo

Gaz płynny Borne Sulinowo

Plusy i minusu dzierżawy zbiornika na płynne paliwo gazowe

Dzierżawa zbiornika na płynne paliwo gazowe to dość powszechne rozwiązanie wśród właścicieli domów ogrzewających je gazem. Cechuje się ono przede wszystkim minimalnymi kosztami początkowymi, na poziomie około tysiąca złotych i gwarantuje wygodę polegającą na braku konieczności wykonywania samodzielnie napraw czy badań technicznych. Dzierżawiąc zbiornik, należy się jednak liczyć z tym, że tankowania gazu będą w tej sytuacji realizowane wyłącznie przez firmę, z którym została podpisana umowa, wobec tego jego koszty są zazwyczaj wyższe niż cena rynkowa. Poza tym za dzierżawę zbiornika na gaz płynny należy także uiszczać co miesiąc opłaty w wysokości kilkudziesięciu złotych miesięcznie.

Gaz płynny propan-butan czy propan, który z nich jest lepszy do ogrzewania domu?

W sytuacji, kiedy płynne paliwo gazowe LPG używany jest do ogrzewania budynku oraz dostarczany jest do zbiorników zamontowanych na działce, najczęściej jest nim jedynie. Wynika to z tego, że gaz ten zmienia swoją postać z ciekłej na gazową w temperaturach -40 stopni Celsjusza. Za sprawą tego nie traci on swoich parametrów cieplnych nawet w przypadku ujemnych temperatur na zewnątrz. W przypadku ceny zakupu propan jest natomiast nieco droższy niż gaz płynny mieszanina propanu i butanu. Pomimo to jego parametry opałowe sprawiają, że jest on zazwyczaj wybieranym gazem do ogrzewania domów i przedsiębiorstw..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności