Strona główna » Gazownia Borek Wielkopolski » Gaz płynny Borek Wielkopolski

Gaz płynny Borek Wielkopolski

Na co zwrócić uwagę wybierając zbiornik na płynne paliwo gazowe?

Podczas wybierania zbiornika na gaz płynny należy zwrócić uwagę na trzy istotne kwestie. Jeden z nich związany jest z zapotrzebowaniem na gaz, określonym na godzinę, na bazie mocy sprzętów zasilanych gazem. Umożliwia on określić pojemność zbiornika. Kolejny ważny czynnik to powierzchnia posesji, na której ma być zamontowany zbiornik. Uzależnione jest od niej bowiem to jaki jego model może zostać zamontowany, aby wymagane odległości od innych elementów były zachowane. Oprócz tego trzeba także wziąć pod uwagę pobór gazu, który ma wpływ na częstość napełniania gazem zbiornika.

Jak sprawdzić stan gazu w zbiorniku na płynne paliwo gazowe?

Wszelkie zbiorniki na płynne paliwo gazowe wyposażone są w specjalne poziomowskazy, które pozwalają w bezproblemowy i szybki sposób sprawdzić poziom napełniania zbiornika wskazany w procentach. Poziomowskaz zlokalizowany jest najczęściej na zbiornikach w okolicach zaworu bezpieczeństwa. W wielu sytuacjach wskazywane przez nie wskazania napełnienia zbiornika oznaczone są również czerwonym kolorem od mniej więcej 20%, który oznacza konieczność złożenia zamówienia na dostawę gazu. W sytuacji, kiedy po zamontowaniu zbiornika jest od przyłączony do systemu telemetrycznego, stan jego zapełnienia można natomiast skontrolować zdalnie..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności