Strona główna » Gazownia Bochnia » Dostawcy gazu Bochnia

Dostawcy gazu Bochnia

Jak zmienić dostawcę gazu ziemnego do domu?

Zamierzając zmienić dostawcę gazu do domu, trzeba przede wszystkim wiedzieć, że rozwiązanie to jest całkowicie bezpłatne. Sam proces zmiany sprzedawcy gazu na nową, lepszą firmę polega natomiast na kilku łatwych etapach. W zależności od wybranej metody może zostać ona przeprowadzona samodzielnie lub za pomocą udzielonego nowemu sprzedawcy upoważnienia. Najwięcej czasu w sytuacji zmiany sprzedawcy gazu ziemnego zajmuje w związku z tym znalezienie odpowiedniej oferty, w której nie tylko cena gazu, ale i inne warunki będą jak najbardziej korzystne.

Ile trwa zmiana dostawcy paliwa gazowego?

Procedura zmiany dostawcy gazu trwa zazwyczaj mniej więcej 1 miesiąca. Wpływ na to, ile trwać będzie to okres, ma jednak głównie to, czy umowa ze starym dostawcą gazu ziemnego może być wypowiedziana od razu. Niekiedy znajdujące się w niej bowiem zapisy, wymuszają zaczekanie ze zmianą dostawcy paliwa gazowego do końca umowy ze względu na kary. Dodatkowo w trakcie zmiany sprzedawcy paliwa gazowego należy również pamiętać, że OSD ma 21 dni na rozpatrzenie druku dotyczącego tej sprawy..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności