Strona główna » Gazownia Biskupiec » Gazy techniczne Biskupiec

Gazy techniczne Biskupiec

Charakterystyka gazu technicznego — hel

Gaz techniczny hel wchodzi w skład grupy gazów szlachetnych, który w czystej postaci nie występuje niemal w naturalnym środowisku. Wobec tego z tym wytwarzanie helu realizowane jest z wykorzystaniem gazu ziemnego, który go posiada. Hel jest całkowicie nietoksycznym, bezwonnym i pozbawionym smaku gazem. Stosowany jest on na przykład jako gaz nośny w chromatografii gazowej, a także w przemyśle niskotemperaturowym. Najczęstsze zastosowanie helu to z kolei stosowanie go do wytwarzania butli tlenowych dla nurków.

Jakie konieczne oznakowania powinny mieć zbiorniki z gazem technicznym?

Właściwe oznakowanie zbiornika z gazem technicznym oprócz jej koloru jest bardzo ważne dla kwestii związanych z bezpieczeństwem ich transportu oraz stosowania. Każde z nich powinny wobec tego posiadać wybite znaki, które określają producenta butli, a także wskazują materiał z jakiego zostały wykonane. Poza tym na zbiorniku przystosowanej do przechowywania gazów technicznych nie może też brakować danych o: wadze pozbawionego gazu zbiornika, możliwym do zastosowania ciśnieniu roboczym, normach spełnianych przez nią, terminie legalizacji, terminie wyprodukowania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności