Strona główna » Gazownia Bielsk Podlaski » Dostawcy gazu Bielsk Podlaski

Dostawcy gazu Bielsk Podlaski

Jak zmienić dostawcę gazu do gospodarstwa domowego?

Zamierzając zmienić sprzedawcę gazu ziemnego do gospodarstwa domowego, trzeba przede wszystkim wiedzieć, że rozwiązanie to jest w pełni bezpłatne. Sama procedura zmienienia sprzedawcy gazu ziemnego na inną, tańszą firmę opiera się z kolei na kilku prostych etapach. W zależności od wybranej metody może być ona wykonana osobiście lub za pomocą udzielonego nowemu sprzedawcy pełnomocnictwa. Najwięcej czasu w przypadku zmieniania sprzedawcy paliwa gazowego zajmuje w związku z tym znalezienie właściwej oferty, w której nie tylko koszt gazu, ale i pozostałe warunki będą jak najbardziej korzystne.

Ile trwa zmiana dostawcy gazu ziemnego?

Procedura zmiany dostawcy paliwa gazowego zajmuje najczęściej około 1 miesiąca. Wpływ na to, jak długi będzie to czas, ma jednak przede wszystkim to, czy umowa ze starym dostawcą gazu ziemnego może być rozwiązana natychmiast. Niekiedy zawarte w niej bowiem podpunkty, wymuszają zaczekanie ze zmianą sprzedawcy gazu ziemnego do końca umowy ze względu na kary. Oprócz tego w trakcie zmienienia dostawcy gazu ziemnego trzeba również pamiętać, że Operator Systemu Dystrybucyjnego ma 21 dni na rozpatrzenie dokumentu związanego z tą sprawą..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności