Strona główna » Gazownia Bielsk Podlaski » Butle gazowe Bielsk Podlaski

Butle gazowe Bielsk Podlaski

Czym różnią się między sobą butle gazowe turystyczne od klasycznych?

Butle gazowe turystyczne od klasycznych butli gazowych do gospodarstwa domowego różnią się głównie swoją pojemnością. Zazwyczaj oferowane są one w wariatach mających wagę 2 kg, 3 kg lub 5 kg. Najczęściej wybierane z nich to natomiast butle turystyczne 5 kg, która mogą być wykorzystywane zarówno do przygotowywania posiłków na kuchenkach turystycznych, jak i ogrzewania domków letniskowych czy kamperów z wykorzystaniem grzejnika na butle z gazem. Najczęściej turystyczne butle gazowe napełniane są mieszanką propan-butan. Ich mała waga i rozmiar umożliwia natomiast korzystanie z nich podczas wakacji.

W jaki sposób transportować butle gazowe?

Planując zakup butli gazowej należy zwrócić uwagę także o jej w pełni bezpieczny przewóz w odpowiedni sposób. W związku z tym butle gazowe do domu i turystyczne powinny być transportowane wyłącznie pionowo, zaworem skierowanym do góry. Sam zbiornik powinien być natomiast zabezpieczony przed przesuwaniem się po wnętrzu pojazdu. Nie powinno się natomiast przewozić butli gazowych w bagażnikach, gdyż podatne są one w nich na samoistne przemieszczanie się. Pełne butle po przewiezieniu powinny być przechowywane w suchym, pozbawionym bezpośredniego działania promieni słonecznych pomieszczeniu, w pozycji pionowej..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności