Strona główna » Gazownia Bielawa » Dostawcy gazu Bielawa

Dostawcy gazu Bielawa

Jak zmienić dostawcę gazu ziemnego do gospodarstwa domowego?

Chcąc zmienić sprzedawcę paliwa gazowego do domu, trzeba głównie pamiętać, że rozwiązanie to jest w pełni nieodpłatne. Sam proces zmienienia sprzedawcy gazu ziemnego na inną, tańszą firmę opiera się z kolei na kilku łatwych krokach. W zależności od wybranego sposobu może zostać ona wykonana osobiście lub za pomocą udzielonego nowemu sprzedawcy pełnomocnictwa. Najwięcej czasu w przypadku zmieniania sprzedawcy gazu ziemnego zajmuje w związku z tym znalezienie odpowiedniej oferty, w której nie tylko cena gazu, ale i inne elementy będą jak najbardziej atrakcyjne.

Ile trwa zmiana dostawcy gazu?

Procedura zmiany sprzedawcy gazu ziemnego zajmuje zazwyczaj mniej więcej miesiąca. Wpływ na to, jak długi będzie to czas, ma jednak przede wszystkim to, czy umowa z poprzednim dostawcą gazu może być wypowiedziana natychmiast. Niekiedy znajdujące się w niej bowiem podpunkty, wymuszają zaczekanie ze zmianą sprzedawcy paliwa gazowego do końca umowy ze względu na kary. Dodatkowo w trakcie zmiany dostawcy gazu ziemnego trzeba także pamiętać, że Operator Systemu Dystrybucyjnego ma 21 dni na rozpatrzenie dokumentu dotyczącego tej sprawy..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności