Strona główna » Gazownia Białystok » Gaz płynny Białystok

Gaz płynny Białystok

Co to jest gaz płynny LPG?

Płynne paliwo gazowe LPG, którego nazwa pochodzi od angielskiego sformułowania Liquefied Petroleum Gas jest skroploną, płynną formą propanu-butanu lub wyłącznie propanu. Jego skład chemiczny jest z kolei przybliżony do gazu ziemnego. Za sprawą tego cechuje się on dużą możliwością użytkowania. Gaz płynny propan-butan może być używany w związku z tym na przykład do ogrzewania lokali, napędzania samochodów (auto gaz), procesów przemysłowych. Płynne paliwo gazowe LPG swoją płynną postać przyjmuje pod niskim ciśnieniem, wobec tego może być on składowany w dużych ilościach z wykorzystywaniem stosunkowo małych zbiorników lub butli.

Jak powinno odbywać się napełnianie zbiornika na płynne paliwo gazowe?

W trakcie napełniania zbiornika na płynne paliwo gazowe sprzedawca zobowiązany jest obowiązkowo do zadbania o bezpieczeństwo własne i otoczenia. Kierowca cysterny gazu powinien w związku z tym w odpowiedni sposób zabezpieczyć teren zarówno wokół cysterny, jak i zbiornika. Przed rozpoczęciem tankowania musi również skontrolować plomby na zaworze i skontrolować stan zbiornika. Przed rozpoczęciem tankowania niezbędne jest również podłączenie uziemienia. Po wykonaniu tankowania szczelność zbiornika musi być ponownie skontrolowana, a jego zawór właściwie zaplombowany..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności