Strona główna » Gazownia Biała Podlaska » Butle gazowe Biała Podlaska

Butle gazowe Biała Podlaska

Do czego mogą być wykorzystywane butle gazowe?

Choć butle gazowe są kojarzone głównie z wykorzystywaniem w kuchenkach gazowych w domach, sprzedawany w nich gaz może być wykorzystywany na kilka różnych sposobów. Butle gazowe 11 kg to zbiorniki idealnie sprawdzające się również w piecykach gazowych oraz grillach, stosowane są one dodatkowo do zasilania wózków widłowych czy spawania metalu. Z ich zastosowaniem zasilane są także grzejniki na butle gazowe i nagrzewnice i parasole.

Jaki gaz znajduje się w butlach gazowych do gospodarstwa domowego?

Butle gazowe do gospodarstwa domowego wypełniane są dwoma wariantami gazu. Jeden z nich to propan-butan, który jest gazem pozbawionym barwy o wyróżniającym go bardzo dobrze wyczuwalnym zapachu. Posiada on temperaturę wrzenia od -45 oC do -0,5 oC. Kolejny z nich to natomiast wyłącznie propan, który doskonale sprawdza się w sytuacji zastosowania butli gazowej w wynoszących poniżej 0 temperaturach. Jeśli chodzi z kolei o koszt butli 11 kg, wersje wypełniane mieszaniną propanu i butanu są niewiele tańsze od wersji tankowanych wyłącznie propanem..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności