Strona główna » Gazownia Bełchatów » Butle gazowe Bełchatów

Butle gazowe Bełchatów

W jakim celu mogą być wykorzystywane butle gazowe?

Pomimo,że butle gazowe są kojarzone przede wszystkim z zastosowaniem w kuchenkach gazowych w gospodarstwach domowych, sprzedawany w nich gaz może być stosowany na kilka różnych sposobów. Butle gazowe 11 kg to zbiorniki doskonale sprawdzające się też w ogrzewaczach gazowych i grillach, używane są one także do zasilania wózków widłowych lub obróbki metali. Za ich pomocą zasilane są też grzejniki na butle gazowe i nagrzewnice i parasole.

Jaki gaz znajduje się w butlach gazowych do gospodarstwa domowego?

Butle gazowe do domu napełniane są dwoma odmianami gazu. Jeden z nich to mieszanka propanu i butanu, który jest gazem pozbawionym barwy o wyróżniającym go bardzo dobrze odczuwalnym zapachu. Ma on temperaturę wrzenia od -45 oC do -0,5 oC. Kolejny z nich to natomiast wyłącznie propan, który idealnie sprawdza się w sytuacji zastosowania butli gazowej w wynoszących poniżej 0 temperaturach. Jeśli chodzi z kolei o koszt butli 11 kg, warianty napełniane mieszaniną propanu i butanu są niewiele tańsze od tych wypełnianych wyłącznie propanem..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności