Strona główna » Gazownia Bartoszyce » Butle gazowe Bartoszyce

Butle gazowe Bartoszyce

Czym różnią się butle gazowe turystyczne od standardowych?

Butle gazowe turystyczne od standardowych butli gazowych do domu różnią się przede wszystkim swoją pojemnością. Zazwyczaj oferowane są one w wersjach o wadze 2 kg, 3 kg lub 5 kg. Najpopularniejsze z nich to jednak butle turystyczne 5 kg, która mogą być używane zarówno do gotowania na kuchenkach turystycznych, jak i zapewniania ciepła pomieszczeń oraz kamperów za pomocą grzejnika na butle z gazem. Najczęściej turystyczne butle gazowe wypełniane są mieszanką propanu i butanu. Ich mała waga i wielkość ułatwia natomiast stosowanie ich podczas wakacji.

Jak przewozić butle gazowe?

Przy zakupie butli gazowej warto zadbać dodatkowo o jej w pełni bezpieczny transport we właściwy sposób. W związku z tym butle gazowe do domu oraz turystyczne powinny być transportowane wyłącznie pionowo, zaworem skierowanym ku górze. Sama butla musi być z kolei chroniony przed przemieszczaniem się po wnętrzu pojazdu. Nie wolno natomiast przewozić butli gazowych w bagażnikach, gdyż podatne są one w nich na samoistne przemieszczanie się. Napełnione butle po przewiezieniu muszą być składowane w niezawilgoconym, pozbawionym bezpośredniego działania promieni słonecznych miejscu, w pozycji pionowej..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności