Strona główna » Gazownia Bardo » Butle gazowe Bardo

Butle gazowe Bardo

Jak dużo znajduje się w butlach gazowych?

Butle gazowe można podzielić na parę wariantów pod względem ich wagi, a tym samym zawartości gazu, którym są zatankowane. Wobec tego to ile propanu-butanu mieści się w butlach gazowych, zależy od ich wagi, a ich pojemność wodna wynosi mniej więcej: dla butli gazowych o wadze 2 kg – 4,8 litra, dla butli gazowych o wadze 3 kg – 7,2 litra, dla butli gazowych ważących 5 kg – 12,3 litra, dla butli gazowych ważących 11 kg – 27,2 litra, dla butli gazowych ważących 33 kg – 79 litrów.

W jaki sposób sprawdzić odpowiednio napełnioną butle z gazem?

Odpowiednio napełnioną butlę gazową można rozpoznać po kilku czynnikach. Wszystkie z nich powinny w związku z tym mieć tabliczkę znamionową, na jakiej zapisywane są dane dotyczące ciężaru pustej butli gazowej, maksymalnej ilości umieszczanego w niej gazu i okresu legalizacji zbiornika. Właściwie napełniona butla powinna być także wyposażone w naklejkę nazywaną Instrukcją bezpieczeństwa, na której wskazywane są dane o znajdującym się w niej gazie, a także firmie odpowiadającej za tankowanie butli gazowej. Oprócz tego wszelkie kupowane zbiornik bezapelacyjne muszą posiadać odpowiednią zaślepkę umieszczoną na zaworze, która ma za zadanie chronić przed ulatnianiem się gazu oraz folię termokurczliwą, która jest pewnym rodzajem plomby zapewniającej, że butla jest napełniona..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności