Strona główna » Gazownia Andrychów » Butle gazowe Andrychów

Butle gazowe Andrychów

Na ile wystarcza butla gazowa?

To na jak długo wystarcza butla gazowa, zależy od różnorodnych kwestii. Wymienić wśród nich należy przede wszystkim pojemność butli. Im jest ona pojemniejsza, tym przez dłuższy czas można z niej w związku z tym korzystać. Dodatkowo czas użytkowania butli gazowej uzależniony jest jednocześnie od tego, do czego jest ona wykorzystywana i wydajności sprzętów zasilanych za jej pomocą. Standardowe butle gazowe 11 kg, używane w kuchenkach gazowych w gospodarstwach domowych wystarczają zazwyczaj na około 1 miesiąc przygotowywania posiłków z wykorzystaniem gazu umieszczonego w nich.

Jak transportować butle gazowe?

Podczas zakupu butli gazowej należy zwrócić uwagę też o jej bezpieczny transport we właściwy sposób. Wobec tego butle gazowe do gospodarstwa domowego oraz turystyczne powinny być transportowane wyłącznie w pozycji pionowej, zaworem skierowanym ku górze. Sam zbiornik powinien być z kolei zabezpieczony przed przewróceniem się po wnętrzu auta. Nie wolno natomiast przewozić butli gazowych w bagażnikach, gdyż narażone są one w nich na uszkodzenia. Napełnione butle po przetransportowaniu muszą być składowane w niezawilgoconym, pozbawionym bezpośredniego działania promieni słonecznych pomieszczeniu, pionowo..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności