Strona główna » Gazownia Aleksandrów Łódzki » Gaz płynny Aleksandrów Łódzki

Gaz płynny Aleksandrów Łódzki

Jakie odległości trzeba zachować w trakcie montażu zbiornika na gaz płynny?

Chcąc zamontować zbiornik na płynne paliwo gazowe w zewnętrznej postaci, należy pamiętać o przestrzeganiu odpowiednich odległości od obszaru, w którym zostanie on umieszczony. Wobec tego taki zbiornik na płynne paliwo gazowe musi być oddalony: co najmniej 3 metry od lokali, 1,5 metra od granicy działki, 5 metrów od studzienek kanalizacyjnych i szamba, 7 metrów od linii niskiego napięcia, 15 metrów od linii wysokiego napięcia.

Jak często trzeba przeprowadzać przegląd podziemnego zbiornika na gaz płynny?

Tak samo jak w przypadku zewnętrznych zbiorników na płynne paliwo gazowe, także modele wewnętrzne muszą bezwzględnie przechodzić przeglądy techniczne. Badanie zewnętrzny powinien być przeprowadzony co 2 lata. Z kolei przegląd wewnętrzny raz na 5 lat. Jeśli chodzi o próbę ciśnieniową wewnętrzne, zbiorniki na płynne paliwo gazowe muszą mieć ją wykonaną co 10 lat. Wszystkie badania techniczne muszą być przeprowadzane przez pracowników UDT..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności